cestovná kancelária Saffari

Dovolenka podľa Vašich predstáv 

návrat k moru, návrat k ľuďom návrat k sebe. návrat tam, kam patríte.

  

VorarlbergVorarlbersko - je najzápad- nejšou spolkovou krajinou Rakúska medzi Bodamským jazerom a Arlbergom. Jednu štvrtinu jeho plochy tvoria vrchy, z ktorých polovica má vysokoalpský charakter.


Celoročné možnosti lyžovania:
Kaunertalský ľadovec, výška 2150 až 3160 m, 350 ha zjazdoviek
Neustift/Stubaiský ľadovec, výška 1740 až 3440 m, 50 km zjazdoviek
Pitztalský ľadovec, výška 1740 až 3440 m, 7 km zjazdoviek
Sölden/Rettenbašský a Tiefenbašský ľadovec, výška 2684 až 3250 m,15 km zjazdoviek
Tux/Hintertuxský ľadovec, výška 1500 až 3250 m, 40-60 km zjazdoviek

Lyžovanie pre náročných:
Zjazdovka Kristallabfahrt v Hochjochu, Schruns
Madlochská zjazdovka, Zürs/Lech

Lyžovanie pre nočných vtákov:
Zürs/Lech

Bežkárske dráhy:
"Loipe 2000" na zamrznutej priehrade Sivretta-Stausee a v okolí
Región Bregezerwald: 350 km tratí, sčasti presahujúca do Allgäu

Snowboarding:
Boarderland Lech: funpark s pro-jump a jump, U-rampa, corner, boardercross
Damüls: funpark, U-rampa, prašan
Kleinwalswertal: Mega-funpark (quarterpipe, car, oilbarrels a bunbox)
Montafon: Gaschurn/St.Gallenkirch: boardercross, U-rampa
 


StubenVzdialenosť z Bratislavy: 667 km

lyžovačka v Rakúsku, Stuben Stuben - najmenšia z 5 obcí Arlbergu ponúka absolútny "Ski-Total" všetkým milovníkom lyžovania. Kto bol raz v Stuben, vie, čo znamená, keď sa povie "kopec volá!" Vrch Albona je výzvou pre každého, kto si chce zalyžovať mimo zaplnených centier na 100% pripravených zjazdovkách. Zábava začína už pred dverami: lanovky vyvezú lyžiarov na Albonu a tam je už k dispozícii ďalších 1000 metrov nadmorskej výšky svahov bez porastov.

Jedna zo zjazdoviek vedie z Albony k Alpe Rauz, odkiaľ je priame lyžiarske prepojenie s lyžiarskym strediskom St. Anton/St. Christoph. Z Alpe Rauz premáva grátis skibus do ďalších centier - Zürs a Lech (skipas je platný aj tu). Samotná obec Stuben pozostáva iba asi z 30 domov, 110 obyvateľov a až do dnešných dní si zachovala svoj pôvodný ráz, na čo sú jej obyvatelia obzvlášť hrdí. Práve tu, v srdci Arlbergu, sa začala písať história skialpinizmu - tu sa narodil Hannes Schneider, zakladateľ techniky lyžovania a tiež pretekov Arlberg Kandahar, ktoré sú až do dnešných čias organizované.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.
Silvretta NovaVzdialenosť z Bratislavy: 704 km

Náročné zjazdovky, strmé svahy, mierne kopce, kvalitné služby a pohostinnosť charakterizujú jedno z najväčších stredísk lyžiarskych športov v rakúskej spolkovej republike Vorarlberg. Nekonečný svah z horskej stanice lanovky Madriselbahn až do údolia v Montafone je dlhý 14 km, zjazdovky Riesentorlauf-Strecke.

Carving-Strecke ponúkajú svojim návštevníkom grátis i možnosť merania rýchlosti ich jazdy a vytvorenia tak nového rekordu. A samozrejme, každý snowboardista si v stredisku Intersport NovaPark, ktoré je z roka na rok lepšie vybavené a bezpečnejšie, príde na svoje. NovaPark už dnes patrí k trom najkvalitnejším snowparkom Rakúska a má ambície stať sa jedným z najväčším v celých Alpách. Sánkovačka cez deň i v noci, turistika po vynikajúco pripravených turistických chodníkoch vo výške 2 150 m, rušný nočný život - to všetko sú ďalšie možnosti, ako si spestriť svoj pobyt a zažiť počas svojej aktívnej dovolenky niečo výnimočné a nezabudnuteľné.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.


 

      


Komplexné cestovné poistenie


Nikdy neviete, čo vás na dovolenke čaká. Poistite si svoj úsmev :)


cestovné poistenie