cestovná kancelária Saffari

Dovolenka podľa Vašich predstáv 

návrat k moru, návrat k ľuďom návrat k sebe. návrat tam, kam patríte.

 

Dolné RakúskoLyžiarske strediská Dolného Rakúska, ktoré je skôr cieľom letných dovoleniek, možno charakterizovať ako malé ale kvalitné. Sú ideálne pre tých, čo si chcú svoju lyžovačku vychutnať mimo veľkých lyžiarskych centier, so svojou rodinou, či nechcú cestovať príliš ďaleko.

Lyžovanie pre náročných:
Panoramatická zjazdovka svetového poháru, Hischenkogel, Semmering Zjazdovky Steilhang Häsing a Kar, Hochkar


Bežkárske dráhy:
Bärnkopf-Gutenbrunn: 120 km divokou romantickou oblasťou Waldviertel
Göstling-Hochkar: panoramatická trať Hochreit v nadmorskej výške 800 až 900 m n.m.
Panoramatická trať Wechsel-Semmering: 70 km v oblasti zaručeného snehu.

Snowboarding:
Annaberg: funpark
Göstling-Hochkar: Snow Park
Semmering-Hirschenkogel: "Kúzelná hora" pri Viedni s najdlhšou rakúskou rampou


Annaberg- lyžovačka pre celú rodinu

lyžovačka v Rakúsku, Annaberg

Lyžovačka v nádhernom prostredí s výhľadom na mohutný Ötscher, na upravovaných náročných zjazdovkách i ľahkých svahoch, bežkárske trasy, zľavy pre rodiny, lyžiarske školy, romantické prechádzky na saniach ťahaných konským záprahom, útulné horské chaty - to všetko tvorí základ pre prežitie ideálnej dovolenky každého člena rodiny. Možnosti ubytovania sú uvedené v cenníku.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.HochkarLyžiarske stredisko Hochkar - Göstling zaručuje svojim hosťom snehovú pokrývku od decembra až do konca apríla. Nie je to len zasnežovaním, ale aj vďaka vynikajúcim geografickým a klimatickým podmienkam; na Hochkare je vo výške 1 500 m n.m. taká vegetácia ako inde v Alpách na 2 000 m n.m.

lyžovačka v Rakúsku, Hochkar Sneh bol na Hochkare vždy samozrejmosťou, až kým pred tromi sezónami nenapadlo dostatočné množstvo zrážok. Následne bolo v stredisku zriadené zasnežovacie zariadenie, ktoré využíva vodu (s kvalitou pitnej vody) z jazera nachádzajúceho sa vo výške 1 570 m n.m. Pomocou neho sa dnes zasnežuje plocha približne 15 ha. Na svoje si prídu aj bežkári na panoramatickej trati Hochreit, 20 km, vo výške 800 - 900 m n.m.

Trať vytvorili miestni sedliaci, ktorí sa spojili do úžasného projektu a vytvorili zaujímavý produkt; bežkársku trať rozličných stupňov náročnosti lemujú útulné "Bauernhof-y", krčmičky, chaty, ktoré ponúkajú športovcom príležitosti na oddych a občerstvenie.
Profesionálne pripravené svahy Hochkaru poskytujú to pravé zimné potešenie pre lyžiarov, bežkárov i snowboarderov, začiatočníkov i profesionálov.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.


Semmeringlyžovačka v Rakúsku, Semmering

Lyžiarske stredisko Zau[„ber:]g SEMMERING HIRSCHENKOGEL ponúka deň & noc dokonale pripravené zjazdovky, sánkarské dráhy, nepretržitú prevádzku lyžiarskeho Apres Zauberbar-u a MEGA nočné zjazdovky v celkovej dĺžke cca. 7 km. 24m dlhý kobercový vlek, ktorý je položený priamo nad horskými stanicami moderných vlekov, je tím najmenším k dispozícii grátis. Sánkovačka na Zau[„ber:]g-u to je zaručená zábava pod heslom „pohodlne hore a veselo dole“: fantastické stavby, tunely, magické svetelné efekty a sférické zvuky.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.


Raxalpe„Viedenské Alpy Dolného Rakúska“

V zime je lyžiarske stredisko Raxalpe miestom zaručeného snehu. Lanovky sa nachádzajú vo výške 1.600 m n. m., vynesú lyžiarov bez námahy za 10 min. do zimného raja Raxalpe. Vynikajúco pripravené zjazdovky sú určené pre začiatočníkov i pokročilých. Rok 2006 je jubilejným rokom lanoviek, ktoré oslavujú 80 rokov od ich založenia. Nádhernú krajinu v okolí Raxu s čírym zimným vzduchom a zdravou klímou oceňovali už hostia za doby cisárov. V roku 2002 prebehla kompletná rekonštrukcia a dnes jazdí lanovka v súlade s najnovšími technickými vymoženosťami. Raxalpe a okolie sa nazýva „Viedenské Alpy južného Rakúska“ a je obľúbeným miestom aktívneho odpočinku Viedenčanov.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.


OstalpenSkvelá lyžovačka „za dverami“

Dobre si zalyžovať a pritom necestovať veľa je snom každého lyžiara, ktorý si chce/môže užiť zimnú dovolenku pár dní/viackrát do roka. Lyžiarske strediská (20 v Dolnom Rakúsku a 11 v Hornom Štajersku) združené v regióne „Ostalpen“ majú práve túto výhodu. Množstvo rozličných zjazdoviek, snowboardistických parkov, bežeckých tratí a turistických cestičiek na vysokej úrovni ponúkajú hory v Dolnom Rakúsku a v Hornom Štajersku. Odporúčame ich najmä rodinám a tým, ktorí si chcú - a vedia - zimu vychutnať. Ponúkame Vám niekoľko z nich:
 

Lyžiarska oblasť Forsteralm (224 km od Bratislavy)


Rozsiahla lyžiarska oblasť Forsteralm bei Waidhofen/Ybbs-Gaflenz s výrazne nízkymi cenami je ideálna najmä pre rodiny. Mierne zjazdovky a strmé svahy radia Forsteralm k lyžiarskym oblastiam, v ktorých nájdete úplne všetko.
Využitie cvičného vleku je pre začiatočníkov a deti zdarma. V jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádza lyžiarska škola a lyžiarska škôlka pre deti spolu s kobercovým vlekom a „rozprávkovou lúkou“.
Vleky & zjazdovky:
1 štvorsedačková lanovka, 6 vlekov, 1 cvičný vlek, Detský lyžiarsky svet
10 km ľahkých, 6 km stredne ťažkých, 2 km ťažkých zjazdoviek.
18 km zjazdoviek so zasnežovaním

Lyžiarska oblasť Mariazeller Land - Gemeindealpe (218 km od Bratislavy)


Valčík v hlbokom snehu, Rock´n´Roll na zjazdovke s bubnami, rytmus pri lyžovaní na carvingách – a o mnoho viac ponúka Gemeindealpe im Mariazellerland. Dve moderní lanovky Vás vyvezú za krítky čas z 800m k horskej zastávke (1 626 m). Sneh zaručený! Nádherný panoramatický výhľad z vrcholu! Jedinečne upravované zjazdovky a voľna panenská krajina robia oblasť Gemeindealpe vďaka svojej záruke snehu „horúcim miestom“ pre začiatočníkov, pôžitkárov i profíkov. Široké zjazdovky pozývajú tiež snowboardistov a carvingových lyžiarov.
Vleky & zjazdovky:
1 štvorsedačková lanovka, 1 dvojsedačková lanovka, 1 cvičný vlek, 1 Funpark
3 km ľahkých, 4 km stredne ťažkých, 2 km ťažkých zjazdoviek.
4 km zjazdoviek so zasnežovaním

Lyžiarska oblasť Hollenstein/Ybbs - Königsberg (249 km od Bratislavy)


Mnohotvárne zjazdovky, istota snehu a prehľadnosť: zimný raj v okolí Königsberglifte bei Hollenstein/Ybbs an der Eisenstraße ponúka všetko potrebné pre dokonalé lyžiarske prázdniny. S regionálnymi lahôdkami od miestnych hospodárov sú Vaše dni strávené v tomto lyžiarskom stredisku plné pôžitkov. 5 km bežkárskych tratí, snežnicové túry so sprievodcom, Fun-Park pre snowboardistov a lyžiarov na carvingách, jazdecké výlety, sánkarské dráhy, sauna, metaná, korčuľovanie.
Vleky & zjazdovky:
4 vleky, 2 cvičné vleky, Funpark, Detský lyžiarsky svet
7 km ľahkých, 4 km stredne ťažkých, 2 km ťažkých zjazdoviek. 4 km zjazdoviek so zasnežovaním

Lyžiarska oblasť Ötscherdorf Lackenhof (277 km od Bratislavy)


Lyžiarska oblasť Lackenhof ponúka veľkú rozmanitosť zjazdoviek rôznych stupňov obtiažností – zážitok pre skúsených lyžiarov, až po široké rodinné zjazdovky. 10 km zimných turistických cestičiek; 1,3km sánkarská dráha; nepretržitá WISBI-trať s časomierou, metaná, jazda na kočiari, sánkovanie klzisko atď. Lyžiarske stredisko am Ötscher ponúka od tejto zimy 4-sadadlovú lanovku, špeciálne pre rodiny s malými deťmi, ešte viac pohodlia a bezpečia.
Vleky & zjazdovky:
2 švorsedačkové lanovky, 1 trojsedačková lanovka, 3 vleky, 3 cvičné vleky, Funpark, Detský lyžiarsky svet
5,8 km ľahkých, 8,6 km stredne ťažkých, 3,6 km ťažkých zjazdoviek. 14 km zjazdoviek so zasnežovaním

Bežkársky región Waldviertel (188 km od Bratislavy)


Bežkárske prázdniny v regióne Waldviertel znamenajú pohostinnosť a najlepšie hostince v Dolnom Rakúsku. Bežkárske trate vo Weinsbergerwald (okolo Bärnkopf a Gutenbrunn) zaberajú cca 140 km. Obzvlášť k romantickým zimným prechádzkam sa hodí Edlesbergersee. O niečo severnejšie leží Bad Großpertholz, kúpele Moor v Nordwald, kde sa v Karlstift, popri mnohých bežkárskych tratiach vyskytujú tiež lyžiarske zjazdovky s umelým zasnežovaním.
Vleky & zjazdovky:
8 vlekov
4,6 km ľahkých, 4 km stredne ťažkých, 1 km ťažkých zjazdoviek; 2 nočné zjazdovky. 9,5 km zjazdoviek so zasnežovaním
200 km lyžiarskych stôp pre klasické lyžovanie

Mönichkirchen am Wechsel (150 km od Bratislavy)


Priateľské vysokohorské stredisko Mönichkirchen ponúka široké možnosti lyžovania na zjazdovkách všetkých obtiažností. K dispozícii sú i nové 2 štvorsedadlové lanovky z Mönichkirchenu na Schweigern Stiege; 13 km zasnežených zjazdoviek; 5km turistických cestičiek; detský Fun-Park.
Turistika na snežniciach a klasické lyžovanie.
Báječný tip pre individualistov! 5 km okúzľujúcich zimných turistických trás, turistika na snežniciach, možnosť napojenia na Wechsel-Semmering Panoramaloipe, 5 km cvičných bežkárskych tratí v Mariensee, detský Fun-Park.
Super-tip:
Každý pondelok „Dámsky deň“: Denné a polodňvé skipasy pre dámy za cenu detského! Každý utoroký „Deň seniorov“ Denné a polodňvé skipasy pre všetkých stále mladých nad 60 let za cenu detského!
Vleky & zjazdovky:
2 švorsedačkové lanovky, 3 vleky, 1 cvičný vlek, Detský lyžiarsky svet
5 km ľahkých, 6 km stredne ťažkých, 2 km ťažkých zjazdoviek. 13 km zjazdoviek so zasnežovaním

St. Corona am Wechsel (149 km od Bratislavy)


Rodinná dovolenka bez zhonu, zasnežené ľahké a stredne ťažké zjazdovky, ktorými sa dostanete z hôr (1450m) až do oblastného centra (850m), veľa zábavy v Detskom svete (priamo pri miestnej ceste, s cvičným vlekom, každý štvrtok nočný slalom na sánkach, večerná snehová párty); sánkovanie a zábava v Detskom svete, WISBI-trate (s časomierou), 10 km zimných turistických cestičiek. Bežkovanie
Bežkovanie v oblasti Wechsel-Semmering Panoramaloipe s cca. 60 km bežkárskych tratí v nadmorskej výške 1.200 m - 1.500 m
Vleky & zjazdovky:
1 švorsedačková lanovka, 1 jednosedačková lanovka, 1 vlek, 1 cvičný vlek, Funpark, Detský lyžiarsky svet
7 km ľahkých, 10 km stredne ťažkých. 17 km zjazdoviek so zasnežovaním

Prírodný snehový raj Unterberg (124 km od Bratislavy)


Namiesto stresu z preplnených zjazdoviek Vám lyžiarske stredisko stredisko Unteberg (rodisko rakúskej lyžiarky Michaely Dorfmeister) ponúka príjemný lyžiarsky zážitok v pohodlí a na svahoch prírodných zjazdoviek bez dlhého čakania. Urobte si vlastnú fotografiu a pozrite sa z vrcholku na nádhernú predalpskú panorámu - Voralpen-Panorama s horami Schneeberg a Rax. Príjemná atmosféra a romantika Vás očakávajú v dvoch horských reštauráciách a jednej horskej chate.
Veľa zábavy čaká na deti v Unterbergu so škriatkami a elfmi, hádankovými hrami! V Fichtel-Wichtel-Haus si môžu hrať, odpočívať, ohriať sa alebo len tak najesť. Zdarma kobercový vlek.
Vleky & zjazdovky:
4 vleky, Detský lyžiarsky svet, Funpark s hradbami, Rainbowrail a Kunked pre snowboardistov
10 km ľahkých, 9 km stredne ťažkých, 5 km zjazd do údolia. 17 km zjazdoviek so zasnežovaním

Alpský región Hochschwab (198 km od Bratislavy)


A?enz Bürgeralm – Schwabenbergarena Turnau – Eichfeldlift Turnau – Steirischer Seeberg
Lyžiarske a snowboardistické strediská Aflenz-Bürgeralm, Schwabenbergarena, Eichfeldlift Turnau i Steirischer Seeberg sú pre rodiny, zimných športovcov a pôžitkárov pravým tajným tipom. Prírodné i umele zasnežované zjazdovky všetkých stupňov obtiažností ponúkajú začiatočníkom i pokročilým veľa mnohotvárnosti.
Vleky & zjazdovky:
2 sedačkové lanovky, 12 vlekov,
6 km ľahkých, 17 km stredne ťažkých, 4 km ťažkých zjazdoviek, Halfpipe, 5 km sánkarská dráha, 30 km bežkárskych tratí.

Mariazeller Land - Bürgeralpe (216 km od Bratislavy)


Ak chcete s kamarátmi zorganizovať svižnú jazdu na horúcich „prknách“ alebo pretiahnuť snehom svoje curvingy - Mariazeller Bürgeralpe ponúka vďaka svojmu modernému zasnežovaciemu zariadeniu zaručené zimné potešenie pre každého.
Na Bürgeralpe máte k dispozícii 2 lyžiarske a snowboardistické školy, novú sánkarskú dráhu u lanové dráhy pripravené pre Vaše sánkarské párty, najlepšie pohostenie Vám ponúkne nový Berggasthof so zimnou záhradou. Ponuku športového vyžitia dopĺňa krytý bazén so saunou a soláriom, Sportzentrum s tenisovou halou, squash a fitness, korčuľovanie, jazda na saňiach ťahaných konským záprahom, tiché zimné turistické chodníky. Útulné hostince pozývajú k zábave.
Vleky & zjazdovky:
1 kabínková lanovka, 2 štvorsedačkové lanovky, 1 vlek, 1 cvičný vlek, Detský lyžiarsky svet, Funpark
8 km ľahkých, 2 km stredne ťažkých, 2 km ťažkých zjazdoviek. 11 km zjazdoviek so zasnežovaním

Prírodný snehový raj Unterberg (124 km od Bratislavy)


Namiesto stresu z preplnených zjazdoviek Vám lyžiarske stredisko stredisko Unteberg (rodisko rakúskej lyžiarky Michaely Dorfmeister) ponúka príjemný lyžiarsky zážitok v pohodlí a na svahoch prírodných zjazdoviek bez dlhého čakania. Urobte si vlastnú fotografiu a pozrite sa z vrcholku na nádhernú predalpskú panorámu - Voralpen-Panorama s horami Schneeberg a Rax. Príjemná atmosféra a romantika Vás očakávajú v dvoch horských reštauráciách a jednej horskej chate.
Veľa zábavy čaká na deti v Unterbergu so škriatkami a elfmi, hádankovými hrami! V Fichtel-Wichtel-Haus si môžu hrať, odpočívať, ohriať sa alebo len tak najesť. Zdarma kobercový vlek.
Vleky & zjazdovky:
4 vleky, Detský lyžiarsky svet, Funpark s hradbami, Rainbowrail a Kunked pre snowboardistov
10 km ľahkých, 9 km stredne ťažkých, 5 km zjazd do údolia. 17 km zjazdoviek so zasnežovaním

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska

     Komplexné cestovné poistenie


Nikdy neviete, čo vás na dovolenke čaká. Poistite si svoj úsmev :)
cestovné poistenie