cestovná kancelária Saffari

Dovolenka podľa Vašich predstáv 

návrat k moru, návrat k ľuďom návrat k sebe. návrat tam, kam patríte.

 


Korutánsko"Dovolenka u priateľov"; poloha tejto najjužnejšie ležiacej spolkovej republiky Rakúska zaručuje lyžiarom fantastické počasie, je regiónom s najväčším počtom slnečných dní počas zimy a jeho umiestnenie medzi hlavným alpským masívom a Stredozemným morom je zárukou snehovej pokrývky počas celej sezóny.


Celoročné možnosti lyžovania:
Mölltaler Gletscher

Lyžovanie pre náročných:
FIS-zjazdovka - Flattach/ Mölltaler Gletscher
Čierna zjazdovka - Falbich
Zjazdovka Carnia - lyžiarska aréna Korunánsko

Lyžovanie pre nočných vtákov:
Bad Kleinkirchheim
Heiligenblut
Nassfeld - Hermagor

Bežkárske dráhy:
Bodental: 10 km klasickým štýlom aj skatingom
Heiligenblut: regionálne trate 40 km, výškové trasy 3 km, skatingové trasy 10 km
Od jazera Weissensee po Kötschach-Mauthen: 300km

Snowboarding:
Bad Kleinkirchheim: Funky Mountains, U-rampa, funparky
Gerlitzen Alpe: Funpark, U-rampa, rôzne programy
Heiligenblut: Od cvičnej lúky až po boardercross na úpätí Grossglockneru
Mölltalský ľadovec: ISF Snowboard Continental, nejvyššie položená lyžiarska oblasť v Korutánsku, funpark
Lyžiarska aréna Korutánsko: 2 funparky s quarterpipe, boardercross, tréningová trasa a highjump-twinpipe
 


Bad Kleinkirchheimlyžovačka v Rakúsku, Bad Kleinkirchheim Lyžiarske stredisko Bad Kleinkirchheim ponúka svojim hosťom najdlhšie zjazdovky Korutánska a absolútnu garanciu snehu! Zimní hostia si môžu byť istí, že svahy počas ich pobytu budú pokryté bielou krásou. Za to vďačia nielen počasiu, ale aj 630 snežným delám. V roku 2003 bola slávnostne otvorená zjazdovka „Weltcupabfahrt Franz Klammer“ – s celkovou dĺžkou 3 200 m a 842 m prevýšením, ktorá, nesmierne atraktívne, končí v strede obce pred kúpeľmi „Therme Römerbad“.

Na horskej stanici Nationalparkbahn Brunnach vás očakáva vo výške 1 904 m n.m. moderná horská reštaurácia „Nock IN“. Na jej terase môžete pri kulinárskych špecialitách obdivovať nádhernú panorámu pohoria Nockberge a pre deti je pripravený detský kútik s množstvom prekvapení. V cene skipasu, ktorý platí v celej oblasti Korutánska (viacdňové) sú zahrnuté i ďalšie výhody – večerná sánkovačka, cesta so zázračnými sánkami, vstupy do kúpeľov atď. Jednoducho radosť zo snehu, wellness a zábava – to všetko je lyžovačka v Bad Kleinkirchheime! Pokojná poloha údolia – mimo cestných ťahov, vysoká kvalita ubytovacích zariadení a pohostinnosť sa pričinili o to, že stredisko Bad Kleinkirchheim patrí k najznámejším dovolenkovým miestam v Rakúsku.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.Koralpelyžovačka v Rakúsku, Koralpe Známe rakúske stredisko Koralpe je najväčším lyžiarskym rajom celej juhovýchodnej časti alpskej oblasti. Nedotknutá príroda, pohostinnosť, komplexná infraštruktúra – to všetko sú dôvody, pre ktoré sa oplatí navštíviť toto stredisko. „Winterspaß“ – zimnú zábavu – si tu užijú mladí aj starší, veľkí aj malí. Lanovky s kapacitou 10 000 osôb za hodinu zaručujú, že ani počas víkendov takmer vôbec nedochádza k dlhým zdržaniam. Slnko, čerstvý horský vzduch, vynikajúci výhľad nadchýnajú čoraz viac zimných turistov.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.Millstätter SeeSafari okolo jazera Milltättersee, hoci aj bez divokých zvierat, poskytuje práve toľko pestrých zážitkov ako to ozajstné safari. Je to skisafari do 34 lyžiarskych oblastí Korutánska i Talianska s jedným jediným skipasom v ruke! Ide o 963,5 km zasnežených, upravených, jednoduchších i náročnejších, v niektorých prípadoch osvetlených, dokonalých zjazdoviek... Šport, v akejkoľvek jeho forme, nie je jediným dôvodom, pre ktorý prichádzajú hostia do tejto oblasti. Je to tiež možnosť vychutnať si čaro zimy pri zamrznutom spiacom jazere...Mölltaler Gletscher & Ankogellyžovačka v Rakúsku, Mölltaler Gletscher & Ankogel Uprostred Národného parku Hohe Tauern je lyžiarske centrum Ankogel jedným z najistejších miest Korutánska, kde je "zábava v bielom" garantovaná. Lanovka Vás vynesie najskôr ku klimatickým kúpeľom Mallnitz vo výške 1 287 m n. m. a v II. etape k horskej stanici do výšky 2 636 m. So svojimi cca. 30 km zjazdoviek je Ankogel ideálnym miestom pre rodiny s deťmi.

Mölltaler Gletscher je jedinou ľadovcovou oblasťou Korutánska a sezóna tu trvá dlhšie, ako v iných lyžiarskych centrách. S Gletscher-Express-om, najdlhšou podzemnou lanovkou Álp, sa lyžiari dostanú za necelých 8 min. a po 4,8 km k svojmu cieľu - k Erlebnis 3000 (Zážitok 3000) vo výške 2 800 m n. m. Odtiaľ ich už potom očakáva úplne iný svet - 50 km najkvalitnejších zjazdoviek a nádherná panoráma Großglockner-u a ďalších 28 vrcholcov. 7 km dlhá FIS-zjazdovka, carvingová zjazdovka, snowboard-funpark s boarderrcross dráhou - toto všetko využívajú medzinárodné lyžiarske a snowboardové tímy ku svojej príprave.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.Nassfeld / Hermagorlyžovačka v Rakúsku, Nassfeld Lyžiarske stredisko Skiarena Nassfeld, Hermagor - Kärnten leží na juhozápade Korutánska, na rakúsko-talianskej hranici a patrí k najväčším, najmodernejším a najatraktívnejším lyžiarskym regiónom Rakúska. Za hodinu prepravia lanovky 44 000,- osôb až do 2 000 m do výšok. Čakanie v Skiarene Nassfeld nie je skutočne vôbec "in". Ťahať so sebou všetku výstroj každý deň do Skiareny Nassfeld nie je vôbec nutné - hosťom sú k dispozícii úschovne/

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.Gerlitzen AlpeLyžiarske stredisko GERLITZEN sa pýši najlepšími svahmi v centre Korutánska. 150 ha vynikajúco pripravených lyžiarskych svahov na všetky svetové strany ponúka kvalitnú a rôznorodú lyžovačku a snowboardovanie. Na úpätí Gerlitzen sa nachádza parkovisko pre 600 osobných automobilov. Na konci dňa si môžete vychutnať 5,4 km dlhú zjazdovku priamo k Vášmu autu. Ďalšie parkovacie miesta sa nachádzajú priamo na svahu! A to nie je všetko! Zo svahu priamo do kúpeľov – so skipasom získavate automaticky zľavu 50% zo vstupného v kúpeľoch Therme Warmbad Villach.ObervellachRakúsku malebnú kúpeľnú obec Obervellach obklopujú svahy takých top lyžiarskych centier ako je Mölltalerský ľadovec (14 km) a Ankogel (14 km). Obervellach s 2 540 obyvateľmi sa nachádza v nadmorskej výške 680 m a snúbi sa v ňom športový zážitok s kultúrnym. Svojim hosťom ponúka nielen lyžovanie, ale aj vynikajúce podmienky pre bežkárov,grátis skibusy do priľahlých lyžiarskych centier, sánkovačky, jazdu na koňoch, saniach ťahaných konskými záprahmi, zimnú turistiku, plaváreň, vitálny svet, tenisovú halu, squash a mnoho, mnoho iného.Rennweg Am KatschbergJedinečná lyžiarska oblasť v priesmyku Katschberg je už veľa rokov označovaná ako slnečná zimná športová oblasť, ktorá má po celú zimu dostatok snehu. Po kompletnej modernizácii, ktorá prebehla v posledných rokoch, sa zaradila k tým najlepším rakúskym lyžiarskym oblastiam. Prekrásne lyžiarske dni na Katschbergu garantuje nielen 60 km vynikajúcich zjazdoviek všetkých stupňov obtiažností, z ktorých je 85% plne zasnežených, ale aj moderné zjazdovky. Výzvou je „Direttisima“ - náročná zjazdovka z Ainecku na Katschberg, dlhá 2.200 m, na ktorej sa prekonáva výškový rozdiel 600 m a krkolomný spád 100%.

Katschis detský raj s Mini-Jet a hovoriacimi figúrkami, pod ktorými sa dá prejsť, je veselou a zábavnou atrakciou pre malé i veľké deti. Každý pondelok a štvrtok sa usporadúva od 19:00 do 22:00 hod. za sprievodu muziky na zjazdovje Königswiesenbahn nočné lyžovanie. Samozrejmosťou je bezplatný lyžiarsky autobus pre hostí z St.Michaelu a z Rennwegu a spojenie oboch lyžiarskych oblastí Aineck a Tschaneck mostom cez cestu, na ktorom je pre lyžiarov posuvný pás. Katschberg vsadil na komfort a kvalitu na vysoké úrovni.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.Grossglockner / HeiligenblutJedinečná zimná príroda, pohostinnosť miestnych obyvateľov, krátke „čakačky“ na lanovky, absolútna záruka snehu vďaka nadmorskej výške a 55 km rôznorodých zjazdoviek nenechá žiadneho športovca ani pri mínusových teplotách chladným. Okrem zjazdového lyžovania sú v tomto lyžiarskom stredisku vynikajúce podmienky na klasické lyžovanie (10 km bežkárskych dráh), sánkovačku, korčuľovanie, snežné túry, snowrafting ... A na miestach, kde v lete do hĺbky padá voda, „studená ruka Perinbaby“ mení vodopády na horolezecký raj pre najodvážnejších.

Grossglockner/Heiligenblut je obľúbeným miestom trávenia zimných dovoleniek pre rodiny s deťmi – Bobo detský Club a Snowland majú pre ne pripravenú širokú škálu podujatí, zábavy a hier. A kým deti šantia na snehu, rodičia si môžu bez obáv zalyžovať. Ponuku športových možností dopĺňajú klziská, jazdy na saniach s konským záprahom, sánkarské dráhy... A večer je plný prekvapení pre všetkých, ktorých sneh ešte úplne nevyčerpal...

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska. 

 

     Komplexné cestovné poistenie


Nikdy neviete, čo vás na dovolenke čaká. Poistite si svoj úsmev :)
cestovné poistenie