cestovná kancelária Saffari

Dovolenka podľa Vašich predstáv 

návrat k moru, návrat k ľuďom návrat k sebe. návrat tam, kam patríte.

 

SalzburgSoľnohradsko - krajina v srdci Rakúska, to je nevyčerpateľné množstvo možností na strávenie ideálnej zimnej dovolenky - ponuka je obrovská, najmodernejšie lyžiarske zariadenia a svahy všetkých stupňov náročnosti, srdečnosť a pohostinnosť miestnych obyvateľov sú jej zárukou.


Celoročné možnosti lyžovania:
Kaprun/Kitzsteinhorn

Lyžovanie pre náročných:
Gamsleiten 2, Obertauern
Schattberg Nord, Saalbach-Hinterglemm
Severná lyžiarska trasa v Sportgasteine

Lyžovanie pre nočných vtákov:
Flachau
Obertauern
Saalbach-Hinterglemm
Zell am See

Bežkárske dráhy:
Lungau: 220 km trasa pozdĺž riek Mur a Taurach Pinzga-Loipe: 300 km upravených stôp Saalachtal-Loipen: 150 km medzi obcami Saalfelden a Maishofen, Maria Alm a Leogang. Salzburská stopa Sonnenterrassenloipe, 70 km okolo jazera Goldegger See Salzburský svet Amadé: 220 km tratí Taurská stopa: 50 km Wellness Loipenpark vo Faistenau: fitnessová trasa klasického lyžovania

Snowboarding:
Európsky športový región Zell am See/Kaprun: Svetový pohár v snowboardingu, opening a freeriding na Kitzsteinhorne Saalbach Hinterglemm: "Snowboard Zirkus", živá zábava na rampe i mimo nej. Funpark v prevádzke denne do 22.00 hodín Salzburský Sportwelt Amadé: U-rampa, funpark a boarderpark 350 km zjazdoviek, každý týždeň "partytime"
 


FlachauVzdialenosť z Bratislavy: 367 km

lyžovačka v Rakúsku, Flachau Lyžiarske stredisko Flachau spolu s ďalšími 4 TOP lyžiarskymi centrami je súčasťou "SALZBURGER SPORTWELT", je to miesto, kde sa naučili Hermann Maier - Herminator a Manuela Riegler, ako sa stať majstrom sveta.

SKIgalaxia FLACHAU s FUNtáziou ponúka lyžiarske dobrodružstvo 4. dimenzie!
1 skipas platný na 860 km kvalitne pripravených svahoch s garanciou snehu
Lyžiarske centrum dosažiteľné rýchlosťou svetla po diaľnici A 10 - odbočka Flachau a už ste v centre diania
Po stopách lyžiarskych hviezd - Snow Space Flachau svetoznámu zjazdovku svetového pohára Grießenkar i nočné lyžovanie
Snow Space Flachau je už roky miestom konania pretekov svetového pohára v zjazdovom lyžovaní

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.
ZELL AM SEE - KAPRUNVzdialenosť z Bratislavy: 428 km

lyžovačka v Rakúsku, Kaprun V turistickom centre Europa-Sportregion Zell am See-Kaprun začína lyžovačka už na jeseň, hoci podmienky pre lyžovanie sú tu počas celého roka. Ľadovec Kitzsteinhorn vo výške 3 000 m ponúka fantastický výhľad na okolie a biele variácie športu aj v lete. Pre začiatočníkov i pre profesionálov: tu sú svahy pre každého; rýchle pretekárske zjazdovky, menej náročné svahy a útulné chaty s krčmičkami sú ideálnou kombináciou pre uskutočnenie lyžiarskych snov počas 356 dní v roku.

V Europa-Sportregion Zell am See-Kaprun sú k dispozícii okrem ľadovcových oblastí aj strediská vhodné pre rodiny: Maiskogel, Lechnerberg a Schmittenhöhe. Medzi nimi premáva grátis skibus.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska. alebo aj tu


 

 

Maria AlmVzdialenosť z Bratislavy: 416 km

Lyžiarske stredisko Maria Alm, člen Ski Amadé, je vhodné pre rodiny, ktoré tu nájdu všetok komfort v útulných ubytovacích zariadeniach a vynikajúce kulinárske špeciality v miestnych reštauráciách. Lyžiarska oblasť siaha cez Maria Alm, Hintermoos, Hinterthal až k Hochkönigu. V Maria Alm sa plnia lyžiarske sny.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.
RadstadtVzdialenosť z Bratislavy: 365 km

lyžovačka v Rakúsku, Radtstadt Radstadt - malý klenot uprostred Dachsteinu a Radstädter Tauern láka k romantickým prechádzkam po svojom historickom centre vo výške 865 m n.m. Množstvo kaviarničiek a fajnových reštaurácií zvádza návštevníkov svojou vynikajúcou domácou (Hausmannkost) i medzinárodnou kuchyňou.

Spolu s Flachau, Wagrain, St. Johan - Alpendorf a ďalšími 5 obcami patrí do združenia Salzburger Sportwelt v strede lyžiarskeho regiónu Ski Amadé. Lyžiarom ponúka moderné lanovky, vynikajúco pripravené zjazdovky, 4 km dlhú sánkarskú dráhu, lyžiarske i snowboardové kurzy a 150 km bežkárskych dráh. Načerpať radosť do života? - Radstadt je to správne miesto!

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.
Skicirkus Saalbach Hinterglemm LeogangVzdialenosť z Bratislavy: 462 km

lyžovačka v Rakúsku, Skicirkus Saalbach 200 km jazdy bez akéhokoľvek dopravného prostriedku. 55 možností dostať sa behom pár okamihov na vrchol. 200 km perfektne pripravených lyžiarskych svahov. Mierne kopce i zjazdovky svetových šampionátov. Grátis skibusy. A lyžiarsky deň sa týmto po západe slnka ešte vôbec nekončí: sánkovačka a túry pri svetle fakieľ, bary a krčmičky združené do Aprés Ski. A Skicirkus sa točí od 2. decembra do 18. apríla 2007!

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.
WagrainVzdialenosť z Bratislavy: 374 km

lyžovačka v Rakúsku, Wagrain Lyžiarske stredisko Wagrain spolu s ďalšími 4 TOP lyžiarskymi centrami (8 lyžiarskych stredísk: Wagrain, St. Johann-Alpendorf, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben a Filzmoos) je súčasťou "SALZBURGER SPORTWELT". Jeden jediný skipas platí pre 276 lanoviek a 865 km zjazdoviek v Salzburgu i Štajersku!

Stredisko Wagrain je nielen vynikajúcim miestom, ale aj vyznamenaným mnohými oceneniami:
INTERNATIONALER SKIGEBIETSTEST 2003/04 (Medzinárodný test lyžiarskych centier) - 2. miesto
Starostlivosť o zjazdovky: 1. miesto
Najpriateľskejší personál lanoviek Rakúska: 1. miesto
Najobľúbenejšia lyžiarska chata: "Großunterbergalm"
víťaz kategórie Detská ponuka 2004/05 !!

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.
St. Johann - AlpendorfVzdialenosť z Bratislavy: 394 km

lyžovačka v Rakúsku, St. Johann Lyžiarske stredisko St. Johann-Alpendorf spolu s ďalšími 4 TOP lyžiarskymi centrami (8 lyžiarskych stredísk: Wagrain, Radstadt, Altenmarkt-Zauchensee, Kleinarl, Eben a Filzmoos) je súčasťou „SALZBURGER SPORTWELT“. Jeden jediný skipas platí pre 276 lanoviek a 865 km zjazdoviek v Salzburgu i Štajersku! Stredisko St. Johann je nielen lyžiarskym rajom ale aj významným nákupným centrom. Lanovky "Hahnbaumlifte" vyvážajú lyžiarov priamo z obce na vrch St. Johanner (1.200m n.m.), ktorý je alternatívou pre vstup do sveta Ski Amadé v Alpendorfe.

Alpendorf sa nachádza vo vzdialenosti 3 km od obce St. Johann a je skutočným „prázdninovým ostrovom“. St. Johann-Alpendorf tvorí syntézu medzi moderným komfortom športového strediska a malebným šarmom tradičného vysokohorského mestečka.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.
Bad GasteinVzdialenosť z Bratislavy: 432 km

lyžovačka v Rakúsku, Gastein Lyžiarske stredisko Gastein to je najlepšia kombinácia lyžovania, svahov a kúpeľov na úpätí Národného parku Hohe Tauern na 200 km vznikajúco upravených zjazdoviek. Patrí do známeho Salzburgského lyžiarskeho regiónu SKI-AMADÉ a združuje 4 vynikajúce lyžiarske strediská, pričom Bad Gastein je východiskom lanoviek a vlekov na Stubnerkogel, z ktorého sa dá zlyžovať do údolia Angertal a napojiť sa lanovkou na stredisko Bad Hofgastein.

Ďalšie stredisko je Bad Hofgastein, z ktorého je možnosť lyžovania na svahoch Hohe Scharte s prepojením až do Bad Gasteinu. Dorfgastein vzdialený len 9 km z Bad Hofgasteinu. A naokon Sportgastein - lyžovačka na svahoch Kreuzkogel. V liečivých kúpeľoch Gasteiner Thermen čaká hostí skutočný wellness a relax pod odborných dohľadom profesionálov.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.


 

 

 

     


Komplexné cestovné poistenie


Nikdy neviete, čo vás na dovolenke čaká. Poistite si svoj úsmev :)
cestovné poistenie