cestovná kancelária Saffari

Dovolenka podľa Vašich predstáv 

návrat k moru, návrat k ľuďom návrat k sebe. návrat tam, kam patríte.

  

TirolskoTirolsko - do veľkosti len tretia najväčšia spolková republika Rakúska, ale čo sa turizmu týka - najvýznamnejšia. Dominujú jej Alpy, až 1/3 rakúskych Álp sa nachádza práve na území Tirolska. Do tohto regiónu lákajú zimných športovcov nielen ľadovce, je ich 5: Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubaital a Hintertux, ale aj svetoznáme lyžiarske centrá. Tirolsko je skutočne Mekkou zimných športov, kde srdce každého hosťa bije o čosi rýchlejšie.


Celoročné možnosti lyžovania:
Kaunertalský ľadovec, výška 2150 až 3160 m, 350 ha zjazdoviek
Neustift/Stubaiský ľadovec, výška 1740 až 3440 m, 50 km zjazdoviek
Pitztalský ľadovec, výška 1740 až 3440 m, 7 km zjazdoviek
Sölden/Rettenbašský a Tiefenbašský ľadovec, výška 2684 až 3250 m,15 km zjazdoviek
Tux/Hintertuxský ľadovec, výška 1500 až 3250 m, 40-60 km zjazdoviek

Lyžovanie pre náročných:
Innsbruck-Seegrube: zjazdovka Hafelekar
Kitzbühel: zjazdovka Streif
St. Anton: Schindelkar, Mattun, Kandahar-Kapall

Lyžovanie pre nočných vtákov:
Innsbruck
Ischgl
Kitzbühel
Sölden
St. Anton/Arlberg

Bežkárske dráhy:
"Koasa"-Loipe v St. Johann/Tirol: 84 km okolo masívu Wilder Kaiser
Bežkársky región Achensee: 150 km stôp
Lienzské Dolomity: 75 km tras (Dolomitenlauf)
Tannheimertal: 80 km stôp, trasa "Tannheimertal-Loipe", "Schi-Trail-Marathon"

Snowboarding:
Achenkirch: freestyling, pre zjazdárov (quarterpipe, U-rampa a rampa, boardercross, nočné osvetlenie)
Ischgl: najrozmanitejšie zjazdovky, funpark, U-rampa, zábavný program
 


IschglVzdialenosť z Bratislavy: 656 km

lyžovačka v Rakúsku, Ischgl V lyžiarskom centre presahujúcom štátne hranice Rakúska Silvretta Ski Arena/Ischgl sa plnia sny! Hlavná lyžiarska oblasť leží niekde medzi 2 000 m a 2 872m n.m. a vďaka tomu zaručuje bezstarostnú lyžovačku od novembra do konca apríla. Snowboarding, klasická lyžovačka či telemark, sánkovačka a mnoho iných druhov športov tu má ideálne podmienky. Do zimy štartuje Ischgl už v novembri s obrovským sprievodným podujatím!

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.
Pitztaler GletscherVzdialenosť z Bratislavy: 636 km

lyžovačka v Rakúsku, Pitztaler Gletscher Ľadovcová party i nekonečná zábava, to sú slová, ktoré charakterizujú tento 5* lyžiarsky región, v ktorom trénuje aj velikán v slalome, víťaz svetového pohára Benni Raich. Vynikajúce zjazdovky, nočné sánkovanie, svahy upravené pre rodiny s deťmi, fantastická vyhliadka a skipas platiaci nielen pre ľadovec premenia lyžovačku na nezabudnuteľný zážitok.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.


 

 

SöldenVzdialenosť z Bratislavy: 639 km

lyžovačka v Rakúsku, Sölden Absolútna garancia snehu vďaka nadmorskej výške, 2 ľadovcových lyžiarskych oblastí a zasnežovaniu svahov v nadmorskej výške pod 2 200 m! Spojenie ľadovcových centier preostredníctvom "Golden Gate to the glacier". K tzv. "BIG3" patria 3 trojtisícovky regiónu, ktoré sú navzájom prepojené: Gaislachkogl (3.058 m) s nádherným výhľadom, Tiefenbachkogl (3.250 m) s pohľadom na Wildspitze (3.776 m) a Schwarze Schneide (3.340 m) s 360° výhľadom až k Dolomitom (viac než 110 km).

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.
St. Johann in TirolVzdialenosť z Bratislavy: 442 km

Lyžovačka v St. Johann v Tirolsku sa rovná prežitiu zimnej rozprávky uprostred nádhernej kulisy Kaisergebirge - Cisárskych hôr. Po dni plnom športu svojich hostí očakávajú bary, diskotéky a krčmičky združené pod značkou Aprés-Ski. Vynikajúco upravené trate a záruka snehovej pokrývky sú v tejto lyžiarskej oblasti samozrejmosťou!

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.
Stubaier GletscherVzdialenosť z Bratislavy: 574 km

lyžovačka v Rakúsku, Stubaier Gletscher Stubaier Gletscher je skutočným kráľovstvom snehu s atraktívnami ponukami po celý rok. Vyše 20 moderných zariadení dopraví zimných športovcov do najväčšieho lyžiarskeho strediska Rakúska medzi 1 750 m a 3 200 m n.m.
Stubaier Gletscher so svojimi 110 km zjazdoviek je určený pre všetky kategórie športovcov - od začiatočníkov až po profíkov.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.
Hochfügen - HochzillertalVzdialenosť z Bratislavy: 520 km

lyžovačka v Rakúsku, Hochfügen Lyžiarske strediská Hochfügen a Hochzillertal ponúkajú absolútnu záruku snehu od konca novembra do začiatku mája a vďaka vzájomnému prepojeniu poskytujú lyžiarske zážitky na 155 km zjazdoviek. Na svoje si prídu i snowboardisti i bežkári. Sneh, výborne upravené a osvetlené zjazdovky, „handsfree“ lyžiarske permanentky, grátis skibusy, zábava i po zotmení, srdečnosť a pohostinnosť domáci obyvateľov i dokonalý servis sú hlavnými dôvodmi obľúbenosti tohto lyžiarskeho regióna.

Bližšie informácie o stredisku sa dozviete na stránkach strediska.