cestovná kancelária Saffari

Dovolenka podľa Vašich predstáv 

návrat k moru, návrat k ľuďom návrat k sebe. návrat tam, kam patríte.

 


Dolné RakúskoKúzlo Dolného Rakúska tkvie v jeho neustálych premenách: od majestátnych hôr a mäkko zvlnených kopcov s vinohradmi až po hlboké lesy plné tajomstiev. Jeho „príjemná“ vzdialenosť od Bratislavy ho predurčuje stať sa výletným - jednodňovým i dovolenkovým - viacdňovým cieľom Slovákov. Dovoľte našej CK SAFFARI, aby sme Vás zoznámili s jeho krásami, netušenými možnosťami a stali sa Vašimi sprievodcami u našich susedov.


Predstavme si pár slovami jednotlivé časti Dolného Rakúska – Niederösterreich:
Donau Niederösterreich – krajina pozdĺž Dunaja ponúkajúca pestré panorámy, či už ju navštívite na bicykli alebo sa romanticky poplavíte po jeho vodách: terasovité vinice vo Wachau, mohutné hrady a kláštory stojace na vyvýšených miestach nad Dunajom, prírodné bohatstvo Národného parku „Dunajské lužné lesy“. Najkrajšia cesta je samozrejme na lodi – stojíte na palube, v ruke držíte pohárik vynikajúceho vína, vietor Vám ovieva tvár.


Na severozápade Dolného Rakúska leží idylický kraj Waldviertel – vysočina pokrytá hustými ihličnatými lesmi, roztrúsenými kamennými solitérmi, ktorých pôvod je opradeným mnohými bájami. Hustá sieť jazdeckých, turistických a cyklistických trás spája kultúrne a prírodné klenoty tejto oblasti.
Weinviertel – zem viníc a úrodných polí, ktorá bola v treťohorách celá pod morom. Zámok Eckartsau bol miestom posledného pobytu posledného rakúskeho cisára Karola I., než sa v roku 1919 uchýlil do exilu vo Švajčiarsku.
Lesnatý a kopcovitý Wienerwald, známy tiež termálnymi prameňmi, bol tradičným miestom odpočinku smotánky Viedenčanov, mondénnych umelcov, významných osobností... Dnes je vyhľadávaným miestom na načerpanie energie v uponáhľanom svete.
Juhom Dolného Rakúska v Mostviertli viedli kedysi významné obchodné cesty, kadiaľ sa prepravovala železná ruda. Je tiež domovom hruškového muštu a marhúľ! Na výzvu s pohárikom v ruke „Gesundheit!“, čiže „Na zdravie!“, treba jednoducho odpovedať „Sollst leben!“, „Nech slúži!“ a vychutnať si božský mok.
Vo vysokohorskom pásme východných Álp leží kraj Süd Alpin, známy našim turistom predovšetkým vďaka zime a lyžovaniu – Semmering, Wechsel i tzv. „Hrbatý svet“ (Bucklige Welt). Sem jazdievali zámožní Viedenčania na svoje letné byty. Najväčšou atrakciou je Semmeringská železnica, fascinujúca stavba zaznamenaná na zozname kultúrneho dedičstva UNESCO, ukážkový príklad harmonického súladu medzi moderným staviteľstvom a vysokohorskou krajinou.


Vínna cesta Dolného Rakúska meria 830 km, od rozľahlých nížin Weinviertlu až po terasovité vinohrady vo Wachau, od miernych pahorkov Wagramu až po krajinu lužných lesov okolo Carnuntumu. Zájdime do pôvodných uličiek s vínnymi pivničkami vo Weinviertel a k mnohotisíc rokov starým sprašovým terasám v údolí Kamptal, do romantických vínnych šenkov s mladým vínkom „Heuriger“. Nazrite do života vinárov a zoznámte sa s ich celoročnou prácou – od sadenia vínnej révy až po stáčanie mladého vínka zo sudov. Bavte sa pri ochutnávka vína a pri konzumácii vynikajúcich regionálnych špecialít. Dolné Rakúsko je miestom, kde sa píšu dejiny vinárstva!

210 km dlhá „Muštová cesta“ Vás zavedie k prírodným a kultúrnym klenotom Mostviertlu. Pozdĺž nej sa nachádzajú muštové šenky „Mostheurige“, útulné hostince, sedliacke usadlosti, kde môžete stráviť Vašu dovolenku, vinú sa tu turistické chodníky i cyklotrasy.

Horská cyklistika v Dolnom Rakúsku je omnoho viac, než len jazda na bicykli. Je športovou výzvou a tiež veľkolepým prírodným zážitkom kombinovaným s ďalšími dovolenkovými aktivitami. Čaká na Vás 270trás pre horské bicykle, 115.000 výškových metrov, pohodlné výletné trasy pre rodiny s deťmi cez náročnejšie trekkingové túry až po trasy v obtiažnom teréne pre fyzicky veľmi zdatných športovcov. Nemusíme pripomínať, že celá infraštruktúra je úplne dokonalá. Spolkové krajiny Dolné Rakúsko a Štajersko sa spojili a vytvorili sieť cyklotrás pod názvom „Alpentour Austria“ – najdlhšiu a po celej dĺžke perfektne označenú cyklostrasu pre horské bicykle na svete! Celková dĺžka 1.700 m! Jej cesty sú lemované hostincami, horskými chatami a salašmi, regionálnymi lahôdkami, uzamykateľnými miestnosťami a umyvárňami pre bicykle, práčovňami, prepravou batožiny z jedného penziónu do druhého.

Oplatí sa navštíviť


Doprajte si grécke posedenie v Café Thassos! :) café Thassos