cestovná kancelária Saffari

Dovolenka podľa Vašich predstáv


 

návrat k moru, návrat k ľuďom návrat k sebe. návrat tam, kam patríte.
 

 

 

 

VigoNajväčším mestom španielskej Galície je malebné Vigo, ktoré je známe pre svoj veľký prístav, rybárstvo /najdôležitejšia časť ekonomiky mesta/, kultúru aj šport.
Dokonca bola podľa tohto mesta pomenovaná aj planétka 127870 Vigo.

Geografická poloha mesta Vigo, odkrytá pre Atlantik zaručuje vlhké mierne zimy a príjemné teploty v lete. Obyčajne ešte v októbri sa teplota šplhá na neuveriteľných 25 ºC, miestami s príjemným ľahkým dažďom.
Vigo je moderné mesto s pozitívnym pohľadom do budúcnosti v súlade so svojou históriou a klimatickými podmienkami. Mesto Vigo má pre návštevníkov veľa zaujímavých miest. Veľa parkov a záhrad. Nádherné námestia a historické budovy. Stred mesta je oficiálne „Porta del Sol“, kde je vysoká socha zvaná Sireno. Pozlátená socha je dielom Paca Leira a znázorňuje postavu, ktorá je napol človek a napol morská príšera.

Vigo bolo v roku 1585 a 1589 napadnuté anglickým pirátom Franciscom Drakeom. Lode plné ukradnutých pokladov potopili spojené britské a holandské flotily v miestnom prístave v roku 1702. Hovorí sa, že časť z bohatstva ešte stále leží na dne.

Náš tip: navštívte ZOO.


Cíes IslandsJe prírodná rezervácia, ktorá sa nachádza priamo oproti mesta Vigo.

Cíes ostrovy alebo “Ostrovy Boha” ako boli známe ešte z Rímskych čias sú rajom na zemi pre všetkých ľudí, ktorí si radi užijú kúsok raja spojeného s nádhernou prírodou všade naokolo, kam len oko dovidí. Prekrásne pieskové pláže spojené s nezaplatiteľným tichom.
Cíes je súostrovie troch ostrovov - Monte Agudo Island (alebo Severný ostrov), O Faro Island a San Martiño Island (alebo Južný ostrov). Prvé dva ostrovy sú spojené pieskovým násypom a volá sa Rodas Beach, v jej strede je lagúna.

Aby ste mohli túto nádheru vidieť na vlastné oči, musíte si prenajať loďku lodného servisu z Viga, Cangasu alebo Baiona. Prístup na ostrovy je jedine v letných mesiacoch a na Veľkonočné sviatky. Južný ostrov je jediný z troch ostrovov, na ktorý je možné sa dostať iba pomocou súkromných lodiek.

Oplatí sa navštíviť