cestovná kancelária Saffari

Dovolenka podľa Vašich predstáv 

návrat k moru, návrat k ľuďom návrat k sebe. návrat tam, kam patríte.

 

Školské zájazdyMilí mladí priatelia, určite si VY svoj vlastný školský výlet a ukážte Vašim učiteľom, kam máte namierené!

Chcete podniknúť počas Vašich školských výletov dobrodružnú cestu do minulosti a zažiť stretnutie s gladiátormi, či kupcami z antiky? Viete, že Carnuntum bolo centrom akcií voči Germánom, miestom, odkiaľ Rimania prenikali aj na územie dnešného Slovenska? Viete, že podlahové kúrenie nie je vôbec výdobytkom dnešnej doby? Viete, ako žili bohatí Rimania? A viete, ako pracujú archeológovia v súčasnosti? Vydajte sa s nami po stopách starých Rimanov v archeologickom parku Carnuntum a zistíte, že dejepis nie je žiadna nuda o samých rokoch a storočiach, ale vzrušujúca cesta do minulosti!

Ako sa žilo pozdĺž „Jantárovej cesty“, ktorá prechádzala aj Slovenskom? Zavedieme Vás do najväčšieho prehistorického múzea v Európe a do skanzenu, kde získate predstavu o živote ľudí spred 5.000 rokov. A nielen to! Naučíme Vás, ako ľudia (pre)žili v dobe železnej.

S nami sa môžete dozvedieť všetko o jednotlivých etapách spracovania železnej rudy, spoznáte staré kladivové mlyny, mosty a lávky a najstaršie dodnes fungujúce zariadenie na splavovanie dreva z hôr v strednej Európe.

Chcete sa vydať po stopách Habsburgovcov, o ktorých ste už toľko v škole a v telke počuli? Aká bola Mária Terézia v skutočnosti? A ako to vlastne je s cisárovnou Sissi? Kde žil posledný rakúsky cisár Karol I.?

Poznáte dedinu, ktorá by sa upísala bláznivým nápadom, vynálezom a výmyslom a ešte by tomu aj venovala múzeum? My Vás do takej dediny zavedieme!

Zavedieme Vás i do tajomného lesa, kde môžete sledovať fascinujúci život a vzájomnú symbiózu vzácnych druhov zvierat a rastlín, pozorovať bociana, ktorému je u našich susedov v Rakúsku tak dobre, že ich neopúšťa ani na zimu! Zavedieme Vás na kultové miesta z pohanských dôb, na miesta s magickými silami a obetnými kameňmi. Zoznámime Vás so vznikom a históriou rašeliny, bludičkami , mäsožravými rastlinami a ďalšími zaujímavosťami z ríše fauny a flóry. Dokážeme Vám, že aj kamene sa vedia premiestňovať samé a kývanec sa skutočne kýva!

Iste poznáte vodičský preukaz na auto, možno ste počuli o „vodičáku“ na loď, ale poznáte niekoho, kto by vlastnil vodičský preukaz na somárika? My áno a vieme ho pre Vás aj vybaviť!

Výlety našej CK SAFFARI sú určené pre kolektívy školských tried základných i stredných škôl, vzdelávacie zájazdy, podnikové kolektívy rodičov s deťmi. Sú to výlety, ktoré zaujmú nielen deti, ale aj skúsených pedagógov!

Oplatí sa navštíviť