cestovná kancelária Saffari

Dovolenka podľa Vašich predstáv 

návrat k moru, návrat k ľuďom návrat k sebe. návrat tam, kam patríte.

 


KorutánskoSLNKO. JUH. PôŽITOK Z DOVOLENKY. DOVOLENKA U PRIATEĽOV. KORUTÁNSKO alias KÄRNTEN


1270 priezračných jazier s teplotou až do 280C.
8000 km čistých riek.
2 národné parky „Vysoké Taury“ a „Pohorie Nockberge“.
35 chánených krajinných oblastí.
Grossglockner, najvyššia hora Rakúska.


Potenciálom Korutánska pre Vašu letnú dovolenku je panenská príroda, wellness najvyššieho štandardu, kultúra, jedinečný priestor pre športové aktivity – pešia turistika, cyklistika, nordic walking, jazdenie na koni, golf!

V lete sa brehov korutánskych jazier zmocnia aktívni rekreanti, ktorí chcú viac, ako len sa opaľovať na slnku. Každý musí aspoň jedenkrát v živote uvidieť najvyššiu horu Rakúska – Grossglockner (3.798 m). Silne zapôsobí predovšetkým bizardnými útvarmi ľadovca Pasterze.


Korutánsko je i perfektnou rodinnou dovolenkou a to najmä vďaka jednému kritériu – zariadenia i služby sú prispôsobené rodinným potrebám: detské hotely, dovolenka na sedliackej udalosti s množstvom zvieratiek.

I v tom najskrytejšom kúte krajiny nájdete perfektne upravené trate na cyklistiku. Ich sieť je taká hustá, že ponúka stále nové možnosti prejsť si Korutánsko krížom-krážom. Ponuku dopĺňajú požičovne a zariadenia uspôsobené predovšetkým cyklistom.

Poznáte „Minimundus“? Je to „Svet v malom pri jazere Wörthersee a predstavuje 150 miniatúrnych modelov najvýznamnejších stavieb sveta v mierke 1:25. Na 28.000 m2 sa rozprestiera rozprávková krajina s viac než 100 postavami zo známeho filmu „Heidi, dievčatko z hôr“.

Korutánsko je i krajinou, kde sa každé leto schádzajú medzinárodné hviezdy na významné kultúrne festivaly. Leto je plné mimoriadnych akcií a eventov: Ironman, zjazdy „harleyákov“, medzinárodné súťaže v plážovom volejbale a World body Painting®.

TIP: Terra Mystica – ríša divov vo vnútri hory, kde na Vás čakajú banícke žľaby, banícka dráha, multimediálna show a múzeum baníctva!
TIP: dobrodružná cesta za vodným živlom „WasserKraft“ a „WasserGold“ a túra v priepasti Tscheppaschlucht!
TIP: plavba po romantických jazerách Korutánska!

NA JUHU JE MOŽNÉ VŠETKO!Millstattské jazeroJedno z najkrajších a najromantickejších miest Rakúska! Krištáľovo čistá 28 C voda jazera Millstatt je obkolesená Millstattskými Alpami, týči sa nad ním mýtická hora Mirnock, kvitnú modré enciány, zem „rodí“ ušľachtilé granáty, v horských chatách sa ponúkajú čerstvé produkty vlastnej výroby... Je to miesto, kde sa zrodila veľká láska medzi morskou pannou žijúcou v hlbokom Millstattskom jazere a miestnym rybárom; je „miestom energie“, ktorá sa neobvykle a ojedinele točí smerom doprava proti smeru hodinových ručičiek. Je preto ideálnou dovolenkou pre tých, čo chcú načerpať novú energiu, vychutnať si jogu, masáže, meditácie. Pre zaľúbených je v ponuke plošinka – ukotvená plť na jazere s romanticky prestretým stolom pre dvoch, kde si môžu pri svetle sviečok sami vychutnať gurmánsku večeru.


Pre aktívnych ponúka Millstattské jazero turistiku, horolezectvo, cyklotrasy, nordic walking, golf s nádherným výhľadom na jazero.

Vedeli ste, že na týchto miestach sa nachádza rodný dom svetoznámeho rakúskeho lyžiara Franza Klammera?


TIP: ideálna dovolenka pre rodiny s deťmi s množstvom aktivít a kúpania sa v jazere s teplotou 28 C!

TIP: kultové miesto pravotočivej energie!

Oplatí sa navštíviť


Doprajte si grécke posedenie v Café Thassos! :) café Thassos